עבודות אינסטלציה בגובה

עבודות אינסטלציה בגובהעבודות בגובה בתחום השיקום והתיקון בבניינים הם כבר חלק נכבד מאוד מעולם האחזקה בישראל של השנים האחרונות. תורמת לכך העובדה כי מירב הבניה כיום היא בניה רוויה לגובה כאשר מגדל אחד מתחרה במשנהו בפרמטר הגובה. במקרים של תקלות, תיקונים או שדרוגים בקומות העליונות, הרי שנדרש לביצוע שלל עבודות באמצעות כלים כמו סנפלינג, כמו למשל בעת ביצוע עבודות אינסטלציה בגובה.

האמת היא שהצורך בביצוע עבודות אינסטלציה בגובה אינו רק ברבי קומות. הוא מתרחש גם בבניינים בני 3 ו- 4 קומות. על פי החוק כל עבודה מעל 2 מטר נחשבת עבודה בגובה. ישנם כמה פתרונות של עבודות אינסטלציה בגובה. הפתרון הנפוץ ביותר בשל יעילותו הוא התיקון באמצעות סנפלינג אבל יש עוד דוגמת: במות הרמה, מנופים, סולמות ופיגומים. חלקם לא רלוונטיים כאשר מדובר על גבהים משמעותיים וחלקם לא רלוונטיים בשל מורכבותם, העלות הגבוהה שלהם והיקף ההתעסקות איתם.

מגוון בעיות אינסטלציה בגובה

אינסטלציה היא עבודה מורכבת וקשה הדורשת מיומנות רבה מאוד, כדי לפתור את הבעיות שמגיעות לפתחה. הבעיות האלו הופכות מורכבות יותר כאשר הן מתרחשות בגבהים שיש בהם גם מן הסכנה וכן כאשר הבעיה מתרחשת בקיר חיצוני, כלפי חוץ, כך שהגישה או השהייה לצורך תיקון הבעיה קשים אף יותר. בין אם זה פתיחת סתימת צנרת, ניקוז, איטום, החלפת צינור או ניקוי מרזבים, ברגע ששני רגליך אינם על קרקע יציבה – הסיפור מורכב בהרבה.

צריך מיומנות רבה וניסיון עשיר כדי לפתור בעיות שכאלו אבל למען האמת, לא כל אינסטלטור, מקצועי וותיק ככל שיהיה, רשאי לערוך עבודות אינסטלציה בגובה. כדי שהדבר יתאפשר על חברת האינסטלציה או על העובדים בה להחזיק ברישיון לעבודה בגובה מטעם משרד התמ"ת וכן שכל עובדיה הרלוונטיים והנוגעים לדבר יהיו בעלי הסמכה לכך. מעבר לזה, היא חייבת להחזיק ברשותה ציוד מתקדם עבור עבודות אינסטלציה בגובה, בייחוד בתחום הסנפלינג, ביניהם ציוד שמטרתו בטיחות העובדים והאנשים הנמצאים בסביבה הקרובה על הקרקע.

עבודות אינסטלציה בגובה על הקירות החיצוניים

עבודות אינסטלציה בגובה יכולים להתבצע במספר מאפיינים עבור תקלות שונות. ראשית נסביר כי עבודות אלו מתחלקות הן לעבודת האינסטלציה עצמה והן לתיקון של הנזקים שנגרמו כתוצאה מבעיית האינסטלציה, למשל איטום שנפגע או נזקי רטיבות ונזילות וכד'. למעשה, בחלק של המעטפת החיצונית של הבניין קיימים מספר מוקדים בהם יכולות להתרחש בעיות אינסטלציה. בבניינים יחסית ישנים, היה נהוג להעביר באופן חיצוני צינורות רבים בתחומים כמו גז, תקשורת, ביוב, מים, מיזוג וכד' ובכולם יכולה להתגלע בעיה הדורשת תיקון. בבניינים ישנים אלו, שכבר שנים צנרות אלו חשופות לפגעי מזג האוויר בנוסף לבלאי הטבעי – הסכנה לתקלה הולכת וגוברת. במקרים אחרים ואלי מוטב שכך, נוכל לבצע תיקוני אחזקה באמצעות עבודות אינסטלציה בגובה עוד לפני קרות התקלה, כך שהיא בכלל לא תתרחש ותגרום לנו נזק.

תקלות נפוצות הן תקלות בצינורות הפכים ומי הביוב בעיקר מן השירותים והמקלחת. לצינורות אלו נטייה להיסתם או להיסדק. אותו הדין קיים גם למי השפכים מהכיורים במטבח. צינורות ניקוז קיימים גם לגבי מזגנים וכן צינורות המוליכים את המים מן שעון המים שבקרקע אל עבר הדירות בקומות העליונות. במקרה כזה איש עבודות אינסטלציה בגובה צריך לאתר את הבעיה (למשל היכן הנזילה ובאיזה חלק של הצינור) למצוא לה פתרון ולבצע אותו – כל זאת כאשר הוא באוויר.

עבודות אינסטלציה בגובה שהן נפוצות מאוד הן ניקוי ותיקון מרזבים. באופן טבעי, המרזבים לעולם יהיו על הקיר החיצוני וכנראה לאורך כל הבניין. לכן היעילות הרבה ביותר בטיפול בהם יכולה להתבצע על ידי סנפלינג, שעה שאיש הסנפלינג גולש לאורך המרזב מתחילתו ועד סופו על הקרקע. 

אינסטלטור בגבהים

עבודות בגובה באמצעות סנפלינג נחשבת לעבודה מורכבת אבל במפתיע זולה יותר מכל פתרון אחר. זאת בשל העובדה שאין נדרשת תשית שיש לייסד ולבנות לצורך התיקונים. הכל נעשה במהירות וביעילות. האינסטלטור הגולש עולה לגג המבנה שם הוא מוצא נקודת עיגון לכבלים ולגלגלות, המשמשות לאבטוח שלו. לאחר שהוא מחבר את עצמו לרתמה הוא משתלשל באמצעות הכבל ומגיע לנקודה המדויקת. לאחר איתור הבעיה הוא מבצע את התיקון באמצעות הכלים שלו (הרתומים גם הם), ממש כמו אינסטלטור רגיל.

לצורך כך כאמור, האינסטלטור צריך להשתמש בציוד סנפלינג מיוחד ובציוד מגן ואבטוח איכותיים. ההגנה צריכה להיות לא רק על העובד אלא גם על אנשים המסתובבים על הקרקע ויכולים להפגע בטעות. זוהי אחריות כבדה עבור יש עבודות אינסטלציה בגובה ולכן חובה גם עלינו לבחור רק באדם או חברה המורשים ומוסמכים לביצוע עבודות אלו.

לצד המקצועיות והאחריות חשוב גם לשים דגש על רמת השירותיות של חברת עבודות אינסטלציה בגובה שתבחרו. בניגוד לתחומים אחרים בהם הנזק לא מידי, בעיית אינסטלציה יכולה להיות קריטית (למשל הצפה או נזילה חזקה הגורמת לנזק גדול). לכן, בחרו באינסטלטור שמציג זמינות רבה ומענה מהיר.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עבודות אינסטלציה בגובה

עבודות סנפלינג

החברה שלנו היא חברה מובילה בתחום עבודות סנפלינג בגובה. אם יש לכם רטיבות במעטפת הבניין, אם צריך לנקות חלונות גבוהים או אם אתם מעוניינים להתקין רשתות יונים- השירות שלנו מיועד בדיוק לכם​. הצוות המקצועי שלנו יגיע אליכם לבצע עבודה איכותית, בטוחה ובמחיר משתלם ביותר.