אינסטלציה בגובה

אינסטלציה בגובהעבודות אינסטלציה בגובה מצריכות לא רק מיומנויות גבוהות וכלים נכונים, אלא גם את הניסיון הנדרש להתמודד עם עבודות אשר כרוכות באי אלו סיכונים שונים. ואם אתם מחפשים אחר קבלן אינסטלציה בגובה או אינסטלטור עם היתרים מתאימים, ריכזנו עבורכם את המדריך המפורט הבא, המשיכו לקרוא. 

עבודה בגובה יכולה להיות משימה לא פשוטה, בלשון המעטה, במיוחד כשמדובר באינסטלציה. עבודות אלו דורשות ידע מיוחד, אמצעי זהירות כדי להבטיח שהעבודה נעשית כמו שצריך, כלים מתאימים והמון ניסיון בתחום. זו עלולה להיות משימה מסוכנת אם לא מבצעים אותה כראוי, ולכן חשוב להבין את הסיכונים הכרוכים בעבודה בגובה, ועם המידע הזה נתחיל. מהם הסיכונים הכרוכים בעבודת אינסטלציה בגובה? הנה המידע לפניכם. 

סיכונים נלווים לעבודות אינסטלציה בגובה

הן השרברבים והן הלקוחות צריכים להיות מודעים לסכנות האפשריות שאנשי המקצוע עלולים להתמודד איתם בזמן עבודה בגובה. סיכונים אלו כוללים חלילה נפילה מסולמות ופיגומים, החלקות מהפיגומים, מעידות על משטחים לא ישרים, חשיפה לחומרים מסוכנים ועוד. ובתוך כך, חשוב שאינסטלטורים וקבלני אינסטלציה ינקטו באמצעי הבטיחות הנדרשים בעבודה בגובה. 

על מנת למנוע תאונות או פציעות חלילה, בדרך כלל יהיה צורך להסתייע במפקח כזה או אחר, לרבות קבלני אינסטלציות שיוכלו לפקח על הנעשה ולוודא שהפועלים מבצעים עבודתם בצורה בטוחה. בנוסף, כאשר מדובר על עבודת אינסטלציה בגובה, שרברבים צריכים תמיד להשתמש בכלים ובציוד הנכונים לעבודה וכן לפעול לפי פרוטוקולי בטיחות כמו לבישת ציוד מגן. תקנות הבטיחות בדרך כלל מוגדרות על ידי משרד העבודה, ומחובתו של כל קבלן ביוב בישראל להכיר את הרגולציות הכרוכות בעבודתו.

תקנות משרד העבודה לשמירה על בטיחות – מה חשוב לדעת? 

עבודות אינסטלציה בגובה יכולות לכלול מגוון תיקונים שונים וסוגים של עבודות תחזוקה, החל מהתקנת צינורות חדשים, דרך התקנת תשתיות אינסטלציה שלמות וכלה בתיקון ליקויים קיימים. בתוך כך, אינסטלטורים חייבים להיות בקיאים ולהבין את פרוטוקולי ונהלי הבטיחות בעת עבודה בגובה, שכן עבודה מסוג זה עלולה להיות מסוכנת במיוחד. 

הרגולציות ותקנות הבטיחות נקבעות על ידי משרד העבודה, כאשר אלו מהוות אוסף הוראות בטיחות במהלך עבודה על פיגומים, סנפלינג ועוד. באופן כללי, תיקוני אינסטלציה בגובה יכולים גם לכלול תיקון נזילות, פתיחת סתימות ביוב, החלפת מתקנים שונים כמו מרזבים, תיקון פתחי ניקוז וכן הלאה. עם הכלים והידע הנכונים, אינסטלטורים יכולים לשמור על עצמם וכן על בטיחות הלקוחות שלהם תוך מתן שירות איכותי. לכן, כאשר אתם צריכים קבלן אינסטלציה, קודם כל, תבררו האם אותו קבלן הינו קבלן רשום ברשם הקבלנים בישראל.

כיצד ניתן לוודא את מקצועיות הקבלן?

כאמור, רשם הקבלנים הישראלי הינו מקור המידע שאתם צריכים להסתמך עליו. באתרי GOV של המדינה, תוכלו לברר את כלל המידע הרלוונטי לכם לפני שתסגרו פרויקט עם קבלן זה או אחר. יחד עם זאת, חלק מהתיקונים עשויים להצריך גם אנשי מקצוע נוספים, כמו למשל מפקחי בנייה או מהנדסי בנייה. 

במקרים בהם פרויקט אינסטלציה בגובה מצריך קבלני משנה או אנשי מקצוע בתחומים מקבילים, יש לבדוק מראש מהן תקנות הבטיחות שמצריכות תשומת לב. למשל, אם מדובר על נזילות מים חמורות שהובילו לנזק מבני או נזק שלדי במבנה, מהנדס הבנייה יצטרך לבדוק כי הבניין עולה בקנה אחד עם תקנות הבטיחות והבנייה השונות. במידה שלא, ייתכן שיהיה צורך להוציא צו מבנה מסוכן לאותו מבנה עד סיום תיקון הליקויים. 

אינסטלציה בגובה על פיגומים או סנפלינג 

מציאת קבלן לעבודות אינסטלציה בגובה יכולה להיות פרויקט שייקח לכם זמן מה, אלא אם תדעו מה לחפש באותו איש מקצוע. בתוך כך, חשוב לבחור מישהו שיש לו את הניסיון והמומחיות הדרושים לביצוע העבודה בצורה לא רק בטוחה, אלא גם יעילה בטווח הארוך. זוהי לא חוכמה לתקן ליקוי מסוים, לעזוב את אתר העבודה ולהשאיר תקלה שחוזרת ונשנית לאחר מספר ימים, שבועות או חודשים. 

בהיבט הזה של הדברים, כאשר בוחרים קבלן לעבודות אינסטלציה בגובה, חשוב לקחת בחשבון גורמים כמו רקורד הבטיחות של הקבלן, אבל גם לקחת בחשבון פקטורים כמו כישורים וכמובן, אחריות וכיסוי ביטוחי. כל קבלן עשוי לספק אחריות מסוג שונה, כאשר חלק מהקבלנים והשרברבים מספקים גם אחריות כוללת של שנים. ולבסוף, חשוב לוודא שיש ברשות הקבלן את הציוד והכלים הנכונים לעבודה בגובה, כמו ציוד פיגומים או סנפלינג.

מחירי עבודות אינסטלציה בגובה

עבודת אינסטלציה בגובה יכולה להיות תהליך לא רק מורכב, אלא גם יקר, במיוחד כאשר מדובר במקרים בהם יש צורך בשימוש בפיגומים או בסנפלינג. ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על המחיר של עבודה מסוג זה, כאשר לרוב, מחירי העבודות ינועו בין הטווחים של כמה אלפי שקלים בודדים. 

החל ממורכבות העבודה ועד החומרים בהם נעשה שימוש ואפילו המיקום של המבנה, מחירי עבודות אלו יכולים לנוע בין כ-1,500 ש”ח – 5,500 ש”ח ומעלה. למשל, תיקון מרזב (לכל אורכו של המרזב וגובה הבניין) יכול לעלות לכם בין כ-4,000 ₪ – 7,500 ₪ (באמצעות סנפלינג ברוב המקרים, אך לעיתים יהיה צורך בהקמת פיגומים).

השוואת מחירים בין שרברבים ללא התפשרות על איכות העבודה

עבודות אינסטלציה בגובה הכוללות שימוש בפיגומים או סנפלינג עשויות להיות די יקרות, אך אינן חייבות להיות כאלו אם יודעים כיצד לחסוך כסף במקומות הנכונים. בעוד כי עלות עבודה בגובה תלויה במספר גורמים, אחד הגורמים העיקריים הוא הניסיון של אנשי המקצוע. 

מצד אחד, אנחנו מאוד ממליצים על השוואת מחירים בין אינסטלטורים לעבודות בגובה, אבל מצד שני, אנחנו ממליצים גם להוציא כמה שקלים נוספים מהכיס כדי לקבל שירות מקצועי. בסופו של דבר, הזול לפעמים יכול לצאת יקר. לא פעם, יהיה עדיף לשלם קצת יותר על שירות אמין ומקצועי המספק גם אחריות. 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אינסטלציה בגובה

עבודות סנפלינג

החברה שלנו היא חברה מובילה בתחום עבודות סנפלינג בגובה. אם יש לכם רטיבות במעטפת הבניין, אם צריך לנקות חלונות גבוהים או אם אתם מעוניינים להתקין רשתות יונים- השירות שלנו מיועד בדיוק לכם​. הצוות המקצועי שלנו יגיע אליכם לבצע עבודה איכותית, בטוחה ובמחיר משתלם ביותר.