עבודה בגובה על גגות שטוחים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עבודה בגובה על גגות שטוחיםככלל עבודות המתבצעות בגובה הן עבודות מסוכנות. יש שלל נקודות תורפת ובעיות בעבודה מן הסוג הזה. על פי חוק, כל עבודה בגובה של מעל ל- 2 מטר נחשבת כעבודה בגובה. לכן ברור שכל עבודה בגובה על גגות שטוחים נחשבת ככזו ודורשת התייחסות מיוחדת. עבודה בגובה על גגות שטוחים או על גגות משופעים וכן עבודה על מעטפת הבית החיצונית, בטח כאשר היא מתבצעת על קירות של בניינים רבי קומות היא מסוכנת ומורכבת. לפיכך היא גם מצריכה מיומנות רבה בעולם עבודות הגובה לצד המיומנות הבסיסית בתחום המלאכה שעל פיו הוזמנה הבעיה (למשל תיקון חיפויי אבן, ניקוי חלונות, התקנת מזגנים, עבודות איטום וכד').

עבודה בגובה על גגות שטוחים וזליגה מהם, למשל בסנפלינג אל הקירות החיצוניים בגבהים משתנים, מצריכה לא רק יכולת לעבוד כשאתה תלוי באוויר אלא גם יכולת להכיר וללמוד את הגג עצמו. לאתר בו נקודות עיגון וחוזק, לאבטח היטב את עצמך ואת העובדים השונים וכן לנסות ולחזות נקודות תורפה ובעיות אפשריות. 

סכנות של עבודה בגובה על גגות שטוחים

עבודה על גגות שטוחים או משופעים, בין אם הם עשויים בטון או שהם גגות רעפים, טומנת בחובה סכנות רבות. הסכנה הראשונית, הברורה והמידית היא נפילה מגובה. גגות שטוחים רבים אינם מצוידים במעקה או בסף בנוי גבוה וחוסר תשומת לב יכול לגרום לאסון. בנוסף, עבודות בגובה על גגות שטוחים נעשות בסביבה סבוכה עם אלמנטים רבים, חלקם מסוכנים. למשל חוטי חשמל הפזורים על הגג, דודי שמש, מערכות גז ומיזוג, חפצים כבדים היכולים להתנתק וליפול עלינו וכד'. 

הבעיות מתחדדות כאשר בכוונתנו לבצע עבודות בגובה באמצעות סנפלינג. במקרים כאלו אנו נצטרך לחפש נקודת עיגון חזקה לציוד שלנו ועבורנו על הגג עוד טרם נגלוש על גבי הקיר החיצוני הגבוה. זו גם הסיבה שיש צורך בקורס מיוחד ללימוד עבודות בסנפלינג וכי ראוי שנבחר אך ורק חברה אשר עובדיה עברו הסמכות בכך והיא מחזיקה ברישיונות לעבודה בגובה.

לצד הסכנות הנמצאות דרך קבע על הגג יש  גם סכנות משתנות כמו למשל  עבודה בתנאי מזג אוויר קשים. ראות לקויה או גשם שגורם לאפשרויות החלקה מסוכנים מאוד. לצידם גם עבודות על משטחים דליקים או מסוכנים בריאותית (למשל זפת לתחום הנשימתי) מהווים בעיה ומוסיפים למכלול המורכב.

עבודה בגובה על גגות שטוחים באופן בטוח יותר

הנחיות הבטיחות לעבודה על גגות ובגובה נכתבו בדם ולכן חובה על המפעיל לשמור עליהם. גם מזמין העבודה אינו פטור מכך, ברמה המשפטית. לכן כאמור כדאי לנו לשכור רק חברות המתמחות בעבודה בגובה, מיומנות ומנסות ומחזיקות ברישיונות לכך. בנוסף, על חברות אלו להחזיק בציוד בטיחות מתקדם וחדש וכל סטיה מנקודה זו – מהווה סכנת חיים. 

ככלל, סוף מעשה במחשבה תחילה ולפני תחילת העבודה ראוי לתכנן היטב את דרכי הגישה, השימוש הנכון בסנפלינג, נקודות עיגון, נקודות תורפה וכד'. יש להסתכל על כך הן בהיבט ההנדסי והן בהיבט הפרקטי. במנידה וצריך להיוועץ במומחים – כדאי לעשות זאת. ככל שניטיב להכיר את פני הגג ואת הסכנות האורבות לנו על גבי הקירות החיצוניים ובגובה, נדע להתמודד טוב יותר. למעשה, עבודה בגובה על גגות שטוחים באמצעות סנפלינג, נחשבת לאחת מהעבודות הבטוחות ביותר אודות למערכי ההגנה הרבים המיושמים.

עבודות בגובה עם סנפלינג

עבודות בגובה על גגות שטוחים יכולה להתבצע על גבי הגגות עצמם בלבד. אולם כאשר יש צורך להגיע ולעבוד גם על הקירות הסמוכים – נדרש לשימוש בציוד ובמיומנות הסנפלינג. למשל בעת איטום גג שטוח לעיתים נדרש למתוח את היריעות הביטומניות על גבי הקירות עצמם. בנוסף, לעיתים הגישה אל הגגות עצמם (למשל גגות משנה שאין עליה מסודרת עליהם או עליה בכלל) תהיה רק באמצעות הגעה מלמעלה בסנפלינג. 

כמובן שניתן להשתמש גם בפיגומים אבל לרוב שיטה זו פחות מיעילה ופחות חסכונית. ראשית, בגבהים מסוימים, פיגומים כבר אינם רלוונטיים ושנית עלויות השינוע וההרכבה כבדות מאוד, בטח נוכח קלות השימוש בסנפלינג וכן הן משוות לבניין מראה של אתר בניה- שמפריע לכולם. 

לעומת זאת השימוש בסנפלינג סטרילי יחסית ובמידה ומשתמשים ופועלים בשום שכל ועם האבטחה והמיגון האיכותיים – תחום הסנפלינג גם הרבה יותר בטוח. איש הסנפלינג מחבר את הכבלים לנקודת עיגון בגג לאחר שבחר אחת טובה כזו בסיור המקדים. הוא רותם עצמו ומתחבר לכבל, כאשר גם הציוד הדרוש לתיקון – מחובר אליו. כעת הוא יכול לגלוש לאורך הבניין ולבצע את העבודה, ביציבות מרבית ועם שפע של זמן ורוגע.

בחירה נכונה ומשוכלת

כאמור, נשוב ונדגיש את החשיבות בבחירת חברת עבודה בגובה על גגות שטוחים שהיא גם מקצועית אבל גם אחראית. האחריות היא כמובן על תקינות העבודה עצמה אבל גם ברמה האישית וכלפי הסביבה. כל טעות שנובעת מחוסר אחריות או עיגול פינות יכולה להיות קריטית ולא תרצו להיות מקושרים לכך. עבודה בגובה על גגות שטוחים תהיה לרוב זולה יותר מעבודות בגובה הדורשות הקמת קונסטרוקציות כמו פיגומים או הבאת ציוד מכני כבד, כמו מנוף. חשוב שתבצעו השוואת מחירים אך בעיקר ערכו השוואת איכות והשתמשו גם בהמלצות של חברים ומכרים על חברות מקצועיות בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עבודה בגובה על גגות שטוחים
עבודות סנפלינג

החברה שלנו היא חברה מובילה בתחום עבודות סנפלינג בגובה. אם יש לכם רטיבות במעטפת הבניין, אם צריך לנקות חלונות גבוהים או אם אתם מעוניינים להתקין רשתות יונים- השירות שלנו מיועד בדיוק לכם​. הצוות המקצועי שלנו יגיע אליכם לבצע עבודה איכותית, בטוחה ובמחיר משתלם ביותר.

התקשרו עכשיו !