איש סנפלינג באיכות גבוהה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

איש סנפלינגלא מעט פעמים, נדרש לסוגי עבודות שונות בגובה. החל מתליית שלטים, תיקונים במעטפת הבניין, ניקוי חלונות חיצוניים ועוד. לרוב, נשתמש לצורך כך בשירותי חברת סנפלינג, היכולה לבצע את מגוון עבודות אלו ביעילות ובמהירות. אלא שבחירת חברת הסנפלינג ובייחוד איש הסנפלינג היא נקודה חשובה משום שעבודה איכותית ועל רמה, יכולה בשל עיגול פינות של חברה או איש סנפלינג לא מקצועיים- להפוך בין רגע לסיוט.

כלל עבודות הגובה הן עבודות בסיכון. אומנם עיקר התאונות קורות בעיקר בעבודות בגובה הנסמכות על עבודה על פיגומים, בעוד עבודות הסנפלינג, תודות להכשרות מקצועיות ברמה גבוהה – נחשבות בטוחות, אך עדיין נדרשת עבורם הסמכה ברמה גבוהה והרבה הקפדה ותשומת לב. ומשכך, כל עבודת גובה מחייבת הכשרה מותאמת במיוחד לצד שמירה מוקפדת על  כללי הבטיחות כפי שנקבעו בחוק ובתקנות השונות. התקנות והחוקים אותם קבע משרד הכלכלה (והזרועות הרלוונטיות בו), מחייבות כל איש סנפלינג לעבור הכשרה באמצעות מוסד מוכר בתחום שיש לו גם אישור לימוד והסמכה בנושא. רק לאחר מעבר הקורס בהצלחה והתנסות מיוחדת בשטח – יכול איש הסנפלינג לעבוד בתחום. החובה קיימת גם על החברות המפעילות, בכך שעליהם לדאוג לווידוא הכשרת הצוות, ריענונם, מתן ציוד בטיחותי מתקדם וכד'.

קורס גלישת מעטפת

ההשתתפות בקורס סנפלינג או בשמו הרשמי קורס 'גלישת מעטפת' נועד במטרה לעמוד בשני יעדים. הראשון הוא כמובן ההכשרה לגלישה בגובה עם מתן דגש על הצד הבטיחותי והשני הוא לימוד של התמקצעות עבודה בגובה, כדי לאפשר סטנדרט עבודה גבוה. בסופו של דבר, המזמינים עבודות גובה, למשל עבודה על תשתית אינסטלציה הפרושה על גבי מעטפת בנין גבוה מאוד – דורשת מיומנות שונה מאשר עבודה על קרקע יציבה. מלבד הכרה של ציוד הבטיחות ושימוש נכון בו, נלמדים גם טכניקות של עבודה בגובה ועוד. הלימוד הינו תיאורטי ומעשי וכאמור, בסוף הקורס ומעברו המוצלח, נדרש איש סנפלינג גם למעבר של התמחות בשטח תחת השגחה, בטרם יפנה לשוק התעסוקה הרגיל בתחום. 

דגש מיוחד בקורס ניתן על נושא מניעת תאונות עבודה. זוהי מכת מדינה ולכן האחראים על עבודות איש סנפלינג, בין ברמת הרשויות והן ברמת החברה המפעילה, מחויבים לביטחונו האישי ולספק לו את כל הכלים והמידע למניעת תאונות. יש לציין, דגם אם לא נכנס לרמה המשפטית, הרי שגם לגבי מזמין העבודה יש משמעות מבחינת תאונה באם קורה ולכן חובה עלינו, כמזמיני העבודה לבחור אך ורק בחברות מקצועיות, מנוסות ומאושרות ולוודא כי הן מספקות לאנשיהם את מיטב הכלים ועזרי הבטיחות.

הרבה יותר ויותר גבוה

בעבר איש סנפלינג היה מקצוע די נדיר. אלא שכל זה השתנה בעשורים האחרונים. הבניה לגובה, גובה גבוה מאוד- הפכה לנפוצה מאוד וכעת היא למעשה מרבית הבניה בישראל. עבודה בגובה נחשבת מבחינת תקנות לכל עבודה מעל 2 מטר אבל ברור שעבודה על מעטפת בקומה ה20 של בניין רב קומות, דורשת איש סנפלינג שיבצע את העבודות שלא ניתן לבצע מן הקרקע. פיגומים למשל יכולים להיות רלוונטיים עד גובה מסוים, הן בהקשר של הבניה שלהם עצמם או בשל העלות הכספית הגבוהה הכרוכה בהקמתם, זמן העבודה הרב הדרוש להקמתם או בסכנה שהם מהווים לעוברים ושבים וכד'. לעומתם איש סנפלינג מבצע עבודה נקודתית ומהירה.

אותם בניינים דורשים עבודות בגובה ובמיוחד על המעטפת. חלק מן העבודות הן עבודות תיקונים, אחזקה, ניקיונות ושדרוגים ואחרים עבודות מזדמנות על פי דרישה מיוחדת. איש הסנפלינג מעגן את עצמו ואת הציוד לגג ומשם מתחיל את העבודה כשפניו כלפי מטה. לרוב, העובדה תהיה באופן בודד, כאשר אדם אחד קשור לכבלים מיוחדים באמצעות הרתמה המיוחדת אבל יש מקרים בהם כמה אנשים יהיו על במה מיוחדת המשתלשלת מהגג. בעזרת הכבלים איש הסנפלינג יכול לעלות ולרדת לאורך העבודה עם הציוד שלו. אגב, יתרון עצום של עבודות הסנפלינג הוא היכולת להגיע לפינות נסתרות או מאתגרות, ששיטה אחרת אינה מאפשרת הגעה אליהם. 

איש סנפלינג מקצועי בכל התחומים

סוגי העבודות ובמיוחד מיקומם בגובה רב, מחייבים את איש הסנפלינג להתמחות במספר תחומים. ראשית כאמור עליו להכיר את עבודת הגובה על בוריה, את כל נקודות התורפה ואת כל הציוד והכללים והטכניקות שיסיעו לו ברמה הבטיחותית. לצד זו, עליו להתמקצע בסוג העבודה עצמה. לשם ההמחשה, כאשר נדרש לבצע איטום בבית, נתור ונחפש אחרי איש מקצועי מיומן. פחות יעניין אותנו כמה בטיחותי הוא עובד. עבור איש סנפלינג נדרש לשניהם. גם מוכשר ומוסמך בעבודה בגובה וגם איש איטם מעולה, שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

אותו הדין קיים גם לגבי סוגי עבודות אחרות בגובה להם נדרש איש סנפלינג. בין הבולטים שבהם: ניקוי חיצוני של חלונות, התקנת והחלפת פרופיל אלומיניום וזגוגיות, עבודות אינסטלציה, עבודות על תשתית חשמל, גז, ביוב, תקשורת וכד' הנמצאים במעטפת החיצונית, צביעה, חידוש והדבקת אריחים חיצוניים, תליית שלטים, הרחקת יונים ועוד עבודות אחרות בתחום שיקום הבניינים. עבורנו כלקוחות, חשוב כאמור למצוא חברה אשר מביאה אל השולחן מקצוענות בשני התחומים. גם כזו ששמה דגש רב על בטיחות וגם כזו שיכולה לספק לנו איש סנפלינג בעל ניסיון ומיומנות בתחום העבודה עצמה.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

איש סנפלינג
עבודות סנפלינג

החברה שלנו היא חברה מובילה בתחום עבודות סנפלינג בגובה. אם יש לכם רטיבות במעטפת הבניין, אם צריך לנקות חלונות גבוהים או אם אתם מעוניינים להתקין רשתות יונים- השירות שלנו מיועד בדיוק לכם​. הצוות המקצועי שלנו יגיע אליכם לבצע עבודה איכותית, בטוחה ובמחיר משתלם ביותר.

התקשרו עכשיו !